تبلیغات
برنامه نویسی سی شارپ - کار با کادر پیغام در سی شارپ

مرتبه
تاریخ : شنبه 22 بهمن 1390
ما به عنوان یک برنامه نویس خیلی وقت ها نیاز داریم که در برنامه پیغامی را به کاربر نمایش دهیم، زمانی که ما با Console کار میکنیم پیغام را روی صفحه ی مشکی رنگ چاپ میکردیم اما در برنامه نویسی ویژوال سی شارپ این قابلیت وجود دارد که این پیغام را در قالب یک کادر زیبا به کاربر نمایش دهیم. برای نمایش دادن یک پیغام بایستی: یه فرض ما در اینجا یک دکمه ساختیم و روی فرم قرار دادیم و روش دابل کیک کردیم تا صفحه کد آن ظاهر شود، حال میخواهیم با زدن این دکمه یک پیغام به کاربر نمایش داده شود.

قسمت اول آموزش( ایجاد یک کادر پیغام ساده)
قسمت دوم آموزش(ایجاد یک کادر پیغام با عنوان)
قسمت سوم آموزش(ایجاد کادر  پیغام با دکمه های بیشتر)
قسمت چهارم آموزش(ایجاد کادر پیغام با آیکن های مخصوص)
قسمت پنجم آموزش(کنترل بیشتر بر روی کادر پیغام)
قسمت ششم آموزش(ایجاد یک کادر پیغام فارسی)
 1.      ابتدا چشمک زن موس را داخل تابعی قرار دهید که میخواهید که کادر پیغام توسط آن تابع نمایش داده شود. سپس کلمه m را از صفحه کلید تایپ کنید لیستی به صورت زیر نمایش داده میشود که شما را در درست تایپ کردن دستور ی که میخواهید یاری دهد.

The IntelliSense List in C#

حال کلمه ess را تایپ کنید لیست کمکی به صورت زیر  پرش میکند .

Message is now highlighted

اولین کلمه ای که به شکل انتخاب در می آید کلمه Message است حال شما میتوانید کلمه messagebox رو تایپ کنید و سپس Enter بزنید  یا با مومس بر روی Messagebox  دابل کلیک کنید یا با کلید ها جهت پایین به پایین آمد و وقتی Messagebox به حالت آبی(انتخاب) در آمد دکمه اینتر را بزنید.

MessageBox is now selected

 
 وقتی که شما این کار را میکنید messagebox به برنامه اضافه میشود به صورت زیر:

The code is added for you

سپس یک نقطه تایپ کنید و show  رو یا تایپ کنید یا از منو انتخاب کنید

There are three Methods for MessageBox

show یک متد از کلاس Messagebox است که باعث نمایش کادر پیغام میشود.
یک پرانتز تایپ کنید

Type a left round bracket

حال در کادر زرد رنگ به شما میگوید که در داخل پررانتز چه چیزی باید وارد کنید . شما در داخل پرانتز میتوانید پیغام خود را داخل دو کتیشن به صورت زیر بنویسید.

The full C# Message

حال برنامه خود را به وسیله کلیک بر روی   Debug->StartDebugging یا روی دکمه سبز رنگ روی نوار بالا یا با فشار دادن دکمه F5 اجرا کنید.
با کلیک بر روی دکمه کادر پیغام به صورت زیر ظاهر میشود ولی این که دیدید ساده ترین کادر پیغامی بود که شما میتوانید در برنامه خود ایجاد کنید. ولی نکته اینجاست که کاربر وقتی روی ok کلیک میکند هیچ کنترل خاصی ایجاد نمیشود و تنها کادر پیغام بسته میشود. علاوه بر این کادر پیغام ساده است که شما میتوانید یک سری اشکال مناسب با پیغام نمایش دهید و همچنیی تنها شامل دکمه ok است در ادامه نحوه ی ایجاد یک کادر پیچیده تر را توضیح میدهم.

             <-  قسمت دوم آموزش                          بازگشت به صفحه اصلی->


ارسال توسط علیرضا ورمقانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ